دکوراسیون منزل آپارتمانی بهینه سازی شده در سائوپائولو

پنجشنبه 21 شهريور 1398
11:58
م.نیک آپارتمان تک خوابه با مساحت 753 فوت مربع (70 متر مربع) ممکن است که از بیرون به نظر کوچک بیاید، اما هنگامی که از فضای دکوراسیون منزل به درستی استفاده شود، این خانه می تواند فضای زندگی مناسب برای یک زوج جوان را فراهم کند. در شهر پر جنب و جوش سائوپائولو در برزیل، ویترین های MaxHaus از شرکت Casa 2 Arquitetos این مکان را به یک خانه خوشآمدگو و کاربردی پر از منحصر به فردی تبدیل کرده است. این آپارتمان معمولی یک تم مدرن-صنعتی با کفپوش سیمانی، زمینه ی بتنی دارد و محیط و فضای دکوراسیون منزل آن نسبت به روشنایی بیشتر به سمت تاریکی می رود. با تکیه بر این تقاضا حتی هنگامی که از تهویه هوای طبیعی برخوردار بودند، معماران یک تعادل بی نقص بین ظرافت مراقبت شده و سرگرمی گاه به گاه را کشف کردند.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

در طراحی دکوراسیون منزل ، تکامل رو به سمت رنگ های خنثی، این آپارتمان به رنگ های مشکی، خاکستری و سفید مزین شده است، که یک محیط منحصر به فرد خلق کرده است. چراغ های سفارشی، چراغ آویزهای مجسمه ای تام دیکسون و آینه هایی با سبک صنعتی در اتاق خواب و حمام در کنار دکوراسیون مدرن آشپزخانه با کاشی های سیاه و سفید تضاد بصری جالبی فراهم کرده اند. رنگ اضافه شده به دکوراسیون داخلی با استفاده از دکوراسیون و وسایل هوشمند که طلیعه ی رنگ های قرمز، سبز، زرد و آبی هستند در یک مد محدود شده اما قابل توجه شکل گرفته اند.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دیگر مشخصه های جالب توجه درون آپارتمان شامل دیوار چوبی در اتاق خواب، تخته ی سیاه گچی روبروی فضای ناهار خوری و چراغ های روشنایی که آن را تزیین کرده است می شود. از آنجا که صاحبان خانه عاشق میزبانی از دوستان و خانواده ی خود بودند، فضای حال و پذیرایی بیشینه شده است و اتاق خواب تا جای ممکن کوچک نکه داشته شده است، که یک منطقه ی بزرگ، باز و مرکزی خلق می کند.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

تهیه و تنظیم: تحریریه گروه معماری و دکوراسیون داخلی شاه توت

استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد.


[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

دکوراسیون منزل اقامتگاهی زیبا در افریقای جنوبی

پنجشنبه 14 شهريور 1398
11:54
م.ن

این اقامتگاه چشمگیر که جاده‌ی اصلی 1816 نامیده شده توسط SAOTA – معماران استفن آنتونی اولمزدال ترونن طراحی و اجرا گردیده است در محله‌ی زیبای فرزنای کیپ‌تاون، دومین شهر معروف در آفریقای جنوبی واقع شده است. اقامتگاه جاده‌ی اصلی 1816 که یک اتصال داخلی – خارجی قدرتمند را به نمایش می‌گذارد که مخصوص به یک خانواده‌ی در حال رشد به تصویر کشیده شده، یک منزل بزرگ و باز شامل یک قسمت نشیمن مسحور کننده، یک فضای غذاخوری با طراحی دکوراسیون داخلی جذاب و یک آشپزخانه‌ی راحت را به رخ می‌کشد. به علاوه خانه شامل چهار اتاق خواب راحت و حمام‌های کاربردی می‌باشد.


دکوراسیون منزل

زبان خانه خطوط معاصر پررنگ و صفحات گسترده در دکوراسیون منزل را منعکس می‌نماید اما معرفی الوار این تمایز را نرم و کمرنگ نموده است. اِلِمان‌های نمایشی که حریم خصوصی را تضمین می‌نمایند تبدیل به مولفه‌ی ادغامی در زیبایی ‌شناسی شده‌اند.

مجاورت جرم صلب با پهنه‌ی وسیعی از شفافیت با صفحات و دریچه‌های نازک نیمه شفاف تبدیل یافته است.

دکوراسیون منزل

معماران شرح می‌دهند: زبان معماری در دکوراسیون منزل سرنخ ‌های خود را از یک روش اسپانیایی می‌گیرد تا احجام مکعبی را با بازشوهای سوراخ ‌دار و دیوارهای صافی ساده نماید که باز می‌شوند تا دیدهای زیادی به اقیانوس را ارائه نماید.

مطلب پیشنهادی: معماری و دکوراسیون داخلی هتل اقیانوس ترامپ

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی


تهیه و تنظیم: تحریریه شرکت شاه توت

استفاده از مطالب سایت فقط با درج لینک و نام منبع مجاز می باشد.


[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

طوسی در دکوراسیون منزل

پنجشنبه 7 شهريور 1398
10:47
م.ن

استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون

همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی جزء رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود. به همین دلیل نیز، در چرخه رنگ قرار نمی‌گیرد و طبعا نمی‌توان رنگ‌های مکمل آن را با توجه به اصول چگونگی ست کردن رنگ‌ها شناخت. اما از محاسن رنگ‌های خنثی این است که می‌توان هم از رنگ‌های گرم و هم از رنگ‌های سرد به عنوان رنگ مکمل آن استفاده کرد.

از آنجا که رنگ طوسی تناژ‌های متفاوتی را شامل می‌شود، هم جزء رنگ‌های روشن و زیبا، هم تاریک و دراماتیک محسوب می‌شود. در صورتی که می‌خواهید اتاق نشیمن خود را روشن کنید، اما نمی‌خواهید از رنگ سفید در دکوراسیون منزل استفاده کنید، رنگ طوسی روشن، انتخاب مناسبی است. این رنگ، دارای تنالیته‌های متفاوتی است که برای به دست آوردن تناژ‌های مختلف آن، می‌توانید مقدار کمی از رنگ‌های اصلی را به این رنگ اضافه کنید. با انجام این کار، امکان استفاده از بسیاری از رنگ‌ها را به عنوان مکمل در دکوراسیون منزل خواهید داشت. به عنوان مثال با افزودن رنگ زرد به طوسی، این رنگ را به رنگی گرم تبدیل خواهید کرد. ما در این بخش، به معرفی تنالیته‌های مختلف رنگ طوسی می‌پردازیم.


تناژهای رنگ طوسی


طوسی طبیعی

این رنگ را بارها در طبیعت دیده‌اید. رنگ صخره‌ها، برخی پرندگان و حیوانات، رنگ طوسی طبیعی دارای تناژ‌ گرم است. امروزه استفاده از این رنگ در آشپزخانه‌ها رواج دارد.
طوسی سربی
رنگ طوسی سربی با افزودن مقدار کمی رنگ آبی به رنگ طوسی به وجود می‌آید‌. این رنگ تقریبا شبیه رنگ استیل است.
طوسی نقره‌ای
اولین تناژ رنگ طوسی که در حالت عادی به ذهن انسان متبادر می‌شود، رنگ طوسی نقره‌ای است. این رنگ، در محیط‌‌های تیره به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کند.
طوسی مایل به بنفش
این تناژ رنگ طوسی، از ترکیب رنگ بنفش با طوسی تشکیل می‌شود. اغلب از این رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب در دکوراسیون منزل استفاده می‌شود.
طوسی روشن
همانطور که پیش‌تر اشاره شد رنگ طوسی از ترکیب رنگ سفید و مشکی تشکیل می‌شود. با افزایش مقدار رنگ سفید در این ترکیب، رنگ طوسی روشن به دست می‌آید.
دودی
با افزایش میزان رنگ مشکی در ترکیب رنگ طوسی، رنگ دودی تشکیل خواهد شد.
لجنی تیره
رنگ لجنی تیره از ترکیب رنگ طوسی و سبز تیره تشکیل می‌شود.


مطلب مرتبط: ست کردن رنگ خاکستری مایل به قهوه ای در دکوراسیون منزل


[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

رنگ طوسی از منظر رنگ شناسی در طراحی داخلی

چهارشنبه 2 مرداد 1398
9:33
م.ن

امروزه با رواج یافتن دکوراسیون مدرن در اغلب منازل، میزان استفاده از رنگ طوسی نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. اگر شما هم میخواهید رنگ طوسی را به عنوان رنگ دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید پس باید رنگ‌های ست طوسی را بشناسید. از این رو بر آن شدیم تا در این مطلب به معرفی رنگ‌های ست رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون منزل بپردازیم تا به سوال شما در مورد این که طوسی با چه رنگی ست می‌شود پاسخ داده باشیم. با ما همراه شوید.ست رنگ طوسی در دکوراسیون منزل


رنگ نقش مهمی در دکوراسیون منزل داشته و می‌تواند تاثیر عمیقی بر خلق و خو و احساسات انسان به جای بگذارد. رنگ طوسی در گذشته به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد، اما امروزه با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های روشن در کنار این رنگ، رنگ طوسی به عنوان رنگی سنگین و موقر شناخته می‌شود.

رنگ طوسی از نظر روانشناسی

رنگ طوسی نمایانگر بزرگواری و وقار یک شخص است. این رنگ در طیف رنگ مشکی و سفید قرار دارد، و از آنجا که رنگ طوسی در میانه این طیف قرار می‌گیرد برخی معتقدند طوسی، رنگ توافق و صلح است. رنگ طوسی، تداعی کننده حس آرامش و در عین حال تعقل و منطق می‌باشد.

رنگ طوسی از نظر رنگ‌شناسی

رنگ طوسی ترکیبی از رنگ‌های مشکی و سفید است. این رنگ، جزء رنگ‌های خنثی و سرد محسوب می‌شود. طراحان دکوراسیون منزل ، دو دلیل برای به کارگیری این رنگ در دکوراسیون دارند؛ اول به دلیل دوری از ایجاد زرق و برق در چیدمان و دوم به دلیل انتخاب این رنگ به عنوان پس زمینه است.


نقل از توکامگ


[ بازدید : 5 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

ترفندهای دگرگون کردن دکوراسیون منزل

چهارشنبه 26 تير 1398
9:25
م.ن

ممکن است شما فقط نقل مکان کرده باشید یا درحال گشتن دنبال یک خانه کوچک باشید یا شاید به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود هستید.

برخی از ترفند های شناخته شده طراحی داخلی وجود دارند که طراحان داخلی به کار می گیرند و شما هم به راحتی و با حداقل تلاش و هزینه می توانید انجام دهید. بعضی وقت ها چیزهای کوچک تاثیر بزرگی به همراه دارند. این می­تواند یک آینه، یک نقاشی، یک لامپ یا حتی یک گیاه باشد. شاید شما میخواهید دیوار خود را نرم و لطیف کنید؛ روشن کردن یک اتاق یا اضافه کردن گرمی به فضای زندگی شما . نگاهی به این راهنمایی های هوشمندانه طراحی بیاندازید و ببینید که آنها چگونه می توانند برای شما الهام بخش باشند.

- نقاشی اتاق های کوچکتر در رنگهای لطیف تر و روشن تر جهت کمک به بزرگتر جلوه کردن اتاق

اتاق نشمن بالا یک نمونه عالی از چگونگی به حداکثر رساندن یک فضای کوچک زندگی است. اتاقی با این ابعاد زمینه این را دارد که تنگ به نظر برسد. اما پنجره های بزرگ، دیوارهای رنگ شده با رنگ روشن و استفاده کافی از آینه در طراحی دکوراسیون داخلی نه تنها نور طبیعی جاری شده از درها و پنجره ها را بازتاب می کند بلکه استفاده از آینه ها خطای بصری ایجاد می کند و باعث می شود اتاق از اندازه واقعیش بزرگتر به نظر برسد. برعکس، رنگهای تیره باعث می شوند اتاق کوچکتر به نظر برسد حتی با وفور نور طبیعی و استفاده از آینه ها.

- استفاده از آینه های دکوراتیو جهت اضافه کردن فوری روشنایی به فضای نشیمن شما

دکوراسیون منزل

همانطوری که در بالا دیده می شود، آینه ها می توانند جهت بزرگتر به نظر رسیدن فضاهای کوچکتر مورد استفاده قرار گیرند. برای اتاقهای بزرگتر و هر اتاقی با مقدار محدود نور طبیعی، آینه هایی که به طور مستقیم در عرض پنجره قرار داده شده اند روشنایی لحظه ای را اضافه خواهند کرد. همچنین آینه های دکوراتیو می توانند جای یک اثر هنری را روی یک دیوار خالی از فضای دکوراسیون منزل شما را پر کنند. بزرگ یا کوچک آینه ها می توانند به ابعاد و روشنایی فضای زندگی شما اضافه کنند.

- ترکیب کردن: ترکیب نقش ها و بافت ها، ترکیب قدیم و جدید، گران و ارزان...

دکوراسیون منزل

هیچ اشکالی وجود ندارد که شما میراث خانوادیگیتان را در کنار تخت مدرن خود قرار دهید. همه طراحان داخلی خوب به شما خواهند گفت که مهمترین وجهطراحی دکوراسیون منزل شما این است که نشان دهد که شما چه کسی هستید و چه شخصیتی و چه سبکی برای زندگی دارید. میز قدیمی چیپندل که برای پدربزرگتان بود یک داستان را بازگو می کند. آن یک داستان در مورد گذشته شما می گوید. تخت مدرنی که شما دوستش داشتید و مجبور به خرید آن شدید هم داستانی را بازگو می کند؛ داستان حال حاضر شما و اینجا دلیلی وجود ندارد که بگوییم گذشته و حال نمی توانند در کنار هم زیبا به نظر برسند. همان را برای هنر هم می توان گفت.

شما ممکن است دوست نداشته باشید که یک نقاشی از سالوادور دالی و مونه را روی یک دیوار در کنار هم قرار دهید اما این دلیل نمی شود که آنها نتوانند در یک خانه کنار هم باشند. پارچه ها چه در مبلمان، قالیچه و یا بالشها با رنگها و نقشهای متنوع می توانند گرما و بافت را به فضای زندگی و طراحی داخلی منزل شما بیاورند.

در مطالب بعدی به چند نمونه دیگر از این ترفندهای هوشمندانه میپردازیم.

بیشتر بخوانید: ایجاد استودیوی خلاقانه در دکوراسیون منزل با استفاده از پارتیشن چوبی


[ بازدید : 4 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

راهنمای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در طراحی دکور منزل

چهارشنبه 19 تير 1398
9:23
م.ن

چیدمان مبل و نهارخوری در دکوراسیون منزل

سرویس مبل راحتی در بازار در اندازه‌ها و سایز های متنوع موجود است. روال روتین و عادی این نوع مبل‌ها در اندازه 9 نفره و 7 نفره است. همچنین میز نهار خوری بسته به فضای شما در اندازه‌های متنوعی موجود است. میزهای نهار خوری با تعداد 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره و 12 نفره به وفور در بازار و فروشگاه های مبلمان یافت می‌شود. حال اگر فضای زیادی در اختیار دارید می توانید از یک سرویس مبل 9 نفره و یک نهارخوری 12 نفره در دکوراسیون منزل استفاده کنید. بدون شک برای فضاهای کوچک سرویس مبل 7 نفره با نهار خوری های کوچک 6 نفره انتخاب مطلوب‌تری به شمار می‌رود.


مطلب پیشنهادی: طراحی دکوراسیون منزل شگفت انگیز در حومه شهر

چیدمان مبل راحتی گرد با سرویس نهار خوری


برای اینکه دکوراسیون منزل شیک و امروزی داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از مبل‌های گرد برای دکوراسیون استفاده کنید. به همین منظور بخشی از اتاق را با یک فرش گرد آماده کنید و یک سرویس مبل راحتی به صورت نیم دایره روبروی میز نهار خوری قرار دهید. می‌توانید این کار را به صورت جدا جدا نیز انجام دهید؛ یعنی در پشت مبل راحتی میز نهار خوری را قرار دهید تا دو قسمت مجزا در فضا را مشاهده کنید.


چیدمان مبل ال و میز نهار خوری


مبل ال معمولا در گوشه‌ای ترین فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید برای جدا سازی فضا قسمتی از آن را در وسط اتاق قرار دهید. این ایده بسیار برای فضاهای بزرگ مناسب به نظر می‌رسد. میزهای نهارخوری بزرگ با یک لوستر زیبا و مبل های ال به شما یک دکوراسیون مدرن و کلاسیک را به صورت تلفیقی ارائه می‌دهند. استفاده از وسایل تزئینی در کنار این چیدمان در صورتی که فضای خالی زیادی باشد برای دیزاین داخلی ایده مناسبی است.


[ بازدید : 5 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

نبایدهای مهم در طراحی دکور منزل

پنجشنبه 29 فروردين 1398
11:20
م.ن

نبایدهای مهم در طراحی دکوراسیون منزل


در هیچ چیز زیاده روی نکنید

تعادل نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد. شما نباید در استفاده از چیزی که به آن علاقه دارید زیاده روی کنید. به عنوان مثال اگر عاشق طرح های راه راه هستید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان به کار گیرید. با این روش این طرح بیشتر و خاص تر به چشم می آید. از به کار گیری یک طرح برای کل خانه به شدت خودداری کنید.

اتاق ها را یک شکل نکنید

هر فضا باید شخصیت خاص خود را داشته باشد بنابراین سعی کنید مکان های مختلف خانه را شبیه به هم تزیین نکنید. به عنوان مثال اگر به رنگ آبی تمایل دارید، درجات مختلف آبی را برای هر فضا به کار گیرید یا کلکسیون لیوان را در اتاق پذیرایی و کلکسیون قوری را در آشپزخانه قرار دهید.

دو قاب را نامتقارن از دیوار آویزان نکنید

مهم نیست که درون قابتان یک عکس خانوادگی است یا یک اثر هنری، شما باید قاب هایتان را به صورت مستقل یا در قالب یک مجموعه از دیوار آویزان کنید. اگر می خواهید دو قاب را در کنار هم از دیوار بیاویزید دقت کنید یا به صورت موازی در کنار هم یا عمودی روی هم قرار گیرند. (تنها روی دیوار راه پله ها است که می توانید آنها را به صورت نامتقارن کنار هم بچینید) آویزان کردن آنها در فاصله ای زیاد از هم نیز اشتباه دیگری است که نباید مرتکب شوید.


مطلب پیشنهادی: تناژ سبز و زرد در دکوراسیون منزل مدرن در مسکو


پس از قرار دادن آنها بر دیوار مطمئن شوید که فاصله آنها بین 5 تا 15 سانتی متر از یکدیگر است. در غیر این صورت آنها مانند جزایری دور افتاده در دل اقیانوس به چشم می آیند.

تمام دکوراسیون منزل خود را سفید نکنید

افراد بسیاری از رنگ ها می ترسند بنابراین ترجیح می دهند از آنها استفاده نکنند. این کار به زیبا شدن خانه شما کمکی نمی کند. برای این که فضای خانه خود را گرم تر کنید، مجبور نیستید از رنگ های جیغ و تیره استفاده کنید. خاکستری، زرد، کرم، آبی کمرنگ هم می توانند فضای خانه شما را گرم تر و جذاب تر کنند.

به خانه خود هویت دهید

خانه شما باید معرف شخصیت شما باشد. بنابراین عکس های خانوادگی یا آثار هنری فرزندانتان را قاب کنید و از دیوار بیاویزید. اتاق نشیمن فضای خوبی برای این کار است. نترسید، هر چه معرف شخصیت شما است و از تماشای آن لذت می برید را در فضای خانه و مقابل چشمتان قرار دهید و با دیدن آن لبخند بزنید.


[ بازدید : 13 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

نکات چیدمان منزل بی عیب و نقص

پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398
15:01
م.ن

طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل قوانین و اصول بسیاری دارد که با رعایت آن ها میتوانید منزلی ایده آل برای خود طراحی کنید، نکات دکوراسیونی که اهمیت زیادی در بی عیب و نقص بودن دکوراسیون منزل دارند را در ادامه ملاحظه میکنید. اگر قصد تغییر دکوراسیون دارید میتوانید با رعایت این نکات به دکوراسیونی شیک و همه چیز تمام دست یابید.

- یکی از ترفندهای چیدمان دکوراسیون منزل این است که بتوانید بین لوازم قدیمی و جدید منزل تعادل ایجاد کنید مثلا وسایل قدیمی مانند عتیقه های دکوری را با وسایل مدرن ترکیب کنید، این ایده باعث میشود همه فکر کنند لوازم منزل تان را طی چند سال خریده اید نه همه را یکجا.

- به جای تمرکز روی همه دیوار ها بهتر است روی یک دیوار متمرکز شوید، یکی از دیوارها که بیشتر به چشم می آید را کاغذ دیواری کنید مثلا دیوار پشت تلویزیون. این یکی از ایده های جدید و کم هزینه است.

- در صورتی که دکوراسیون منزل تان سرد و بی روح است ساده ترین راه نجات از این وضعیت این است که عناصری مانند چوب و گل و گیاه را وارد دکوراسیون منزل تان کنید، اینطوری تعادل برقرار میشود.

- پیروی کردن از مد در دکوراسیون خوب است اما نه بیش از حد، مثلا اگر مبلمان گلدار مد است شما نباید حتما مبلمان گلدار بخرید بلکه میتوانید کوسن های گلدار به مبلمان تان اضافه کنید.

- ما ایرانی ها معمولا رنگ سفید را برای دیوارهای خانه انتخاب میکنیم زیرا از امتحان رنگ های دیگر میترسیم، اما رنگ هایی همچون آبی کمرنگ و خاکستری برای دیوار ها پیشنهاد میشود.

- دکوراسیون و چیدمان همه اتاق های منزل تان شبیه به هم نباشد بهتر است برای هر اتاق یک رنگ متفاوت انتخاب کنید و همچنین یک تم جداگانه برای هر کدام در نظر بگیرید.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون منزل مدرن پیش ساخته در خلیج سانفرانسیسکو


[ بازدید : 14 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

رازهای جذابیت بخشیدن به دکوراسیون منزل

جمعه 28 دی 1397
7:36
م.ن

1. از دو جفت بالش استفاده کنید. یک جفت بالش ناقص و کم به نظر می رسد، پس همیشه از دو جفت بالش با رنگ ها وطرح های متضاد استفاده کنید.


2. تخت بزرگتری بخرید. وسایل کوچک باعث می شوند اتاق خوابتان کوچک به نظر برسد


3. درهای کابینت را باز بگذارید. قفسه یا کابینت باز از کابینت بسته جذاب تر است. بگذارید دیگران به دنیای خصوصیتان قدم بگذارند.


4. از رنگ های تیره در دکوراسیون منزل استفاده کنید. برخلاف آنچه خیلی از افراد تصور می کنند، دیوارهای تیره اتاق را کوچک نشان نمی دهند بلکه به آن حالتی جذاب و رازگونه می بخشند.

دکوراسیون منزل


5. از کاغذدیواری استفاده کنید. بهترین راه برای پوشاندن درهای کمد استفاده از کاغذدیواری است. مثلاً ممکن است درهای کمد با کاغذدیواری پوشانده شوند تا اتاق خواب بتواند به عنوان اتاق کار هم مورد استفاده قرار گیرد.


6. کلکسیون های دکوراسیون منزل خود را بانظم بچینید. لوازم آرایش، ظرف ها و ... باید در جای مناسب مثلاً روی یک میز قرار بگیرند.7. گوشه های خالی را با گلدان پر کنید. هیچ چیز به اندازه گیاهان گوشه های خالی اتاق های بزرگ را به زیبایی پر نمی کند.

دکوراسیون منزل


8. اگر خواهان زیبایی و دوام هستید، از چرم استفاده کنید. مبل ها یا صندلی های چرمی با دوام تر از بقیه جنس ها هستند.


9. در اتاق غذاخوری خود تنها از یک نوع صندلی استفاده نکنید. می توانید از صندلی های تک نفره و چدنفره در کنار هم استفاده کنید تا عنصر تنوع را در کنار زیبایی به اتاقتان اضافه کنید.


10. روشنایی کمدها را نادیده نگیرید. کمدهایتان را دوست داشته باشید. آنها را رنگ بزنید، کاغذهای تزیینی بچسبانید، تابلوهای قشنگ در آنها بیاویزید و چراغی در آنها نصب کنید.


11. از صندلی ها و مبل های بدون پایه در دکوراسیون منزل استفاده کنید. تعداد بیش از اندازه پایه های مبل و صندلی به اتاق جلوه ای نازیبا می بخشد. پس سعی کنید در کنار صندلی های پایه دار از مبل های بدون پایه که ته آنها مستقیماً روی زمین قرار می گیرد استفاده کنید.


مطلب پیشنهادی: ترفندهای هوشمندانه طراحی داخلی برای دگرگون کردن دکوراسیون منزل


12. ازرنگ سفید زیاد استفاده کنید. مطمئن باشید یک اتاق سفید هرگز تکراری و خسته کننده نخواهد شد.


13. هیچ اشکالی ندارد اگر در اتاق نشیمن شما مبل بزرگ وجود نداشته باشد و فقط چند مبل یک نفره را کنار هم بچینید. خیلی از ما فکر می کنیم که اتاق پذیرایی یا نشیمن حتماً باید یک مبل بزرگ چندنفره و چندین مبل کوچک یک نفره داشته باشد، اما این یک اجبار نیست.


14. سبک های مختلف را با هم ترکیب کنید. اتاق شما لزوماً نباید کلاً مدرن یا کلاً سنتی و کلاسیک باشد. می توانید این سبک ها را در کنار هم قرار دهید و اتاقی نو و خلاقانه داشته باشید.


[ بازدید : 16 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

رنگها را به دکوراسیون منزل دعوت کنید

يکشنبه 18 آذر 1397
10:16
م.ن


رنگ‌هاي زنده همواره رنگ‌هايي دوست‌داشتني هستند. اين رنگ‌ها به نحوي اغراق‌آميز جاذب نگاه و توجه بيننده هستند و هرگز از نظر بيننده دور نمي‌مانند.
رنگ‌هاي زنده‌اي كه انرژي و هيجان در فضا مي‌پراكنند و براي دكوراسيون منزل افرادي كه دوست دارند هر روز صبح در فضايي پرانرژي و سرزنده چشم بگشايند و روزشان را با هيجان و سرزندگي آغاز‌كنند ايده‌آل هستند.
از آنجا كه اغلب ما بيشتر با رنگ‌هاي خاموش و خنثي در محيط زندگي مأنوس هستيم به كارگيري اين رنگ‌ها نيازمند جسارت است. اما چنانچه اين رنگ‌ها را در تركيبي‌ مناسب به كار گيريد اين جسارت بي‌پاداش نخواهد ماند و در نتيجه فضايي درخشان، زيبا و فوق‌العاده جذاب خواهد بود. پيش از انتخاب چنين پالت رنگي براي دكوراسيون منزل خود به سليقه تان نيز توجه كنيد زيرا براي بسياري از مردم زندگي در چنين فضاهاي رنگيني براي مدت طولاني ممكن است آزار دهنده باشد.
يكي از روش‌هاي ارزيابي‌ سليقه واقعي شما در انتخاب رنگ دقت در كمد لباس‌هاي شماست. اگر لباس‌هاي كمد شما از رنگ‌هاي بژ، كرم، قهوه‌اي و سياه و سفيد است و يا از ساير رنگ‌هاي خنثي و ملايم تشكيل شده است در فكر استفاده از رنگ‌هاي زنده در فضاي منزلتان نباشيد. چون خيلي زود از آنها خسته مي‌شويد اما اگر در ميان لباس‌هايتان رنگ‌هاي شادي مثل قرمز، نارنجي و بنفش زياد به چشم مي‌خورند احتمالاً از زندگي در فضايي با دكوراسيون برگرفته از رنگ‌هاي زنده لذت خواهيد برد.
از نگاه طراحان دكوراسيون داخلي، رنگ‌هاي زنده داراي ويژگي‌هاي فوق‌العاده‌اي هستند كه مي‌تواند ويژگي‌هاي حاكم بر يك فضا را تنها با چند قوطي رنگ تغيير دهد.
پس از آنكه از تمايل و علاقه خود نسبت به اين پالت رنگي مطمئن شديد نوبت به انتخاب رنگ‌هاي خاصي مي‌رسد كه در اين گروه مي‌پسنديد. هنگام انتخاب پالت رنگ‌هاي زنده بايد به خاطر داشته باشيد كه انتخاب اين گروه به معني به كارگيري اين رنگ‌ها در سطوح بزرگ مثل ديوارهاست كه بلافاصله كاراكتر و حالت يك اتاق را دستخوش تغييري چشمگير مي‌سازد و نه تنها به معني استفاده از يك كاناپه قرمز يا قفسه سبز در گوشه‌اي از يك اتاق نيست بلكه احاطه شدن در فضايي آكنده از رنگ‌هاي زنده و شاد در كليه جوانب يك اتاق است.
فضاهايي از دكوراسيون منزل كه با رنگ‌هاي زنده آراسته مي‌شوند نياز به نور فراوان دارند، به‌ويژه نور طبيعي. در شب نيز نور چراغ‌هاي‌هالوژن براي چنين فضاهايي مناسب‌تر است. ممكن است تصور كنيد كه پالت رنگ‌هاي زنده فقط براي اتاق‌هاي بزرگ مناسب است در اين صورت در اشتباه هستيد. يك اتاق بسيار كوچك نيز مي‌تواند با رنگ‌هاي زنده از نمايي ويژه برخوردار شود حتي اگر اين رنگ‌ها رنگ‌هايي تيره باشند مثل آبي‌ نيلي يا حتي سياه.
نكته جالب توجه ديگر درباره پالت رنگ‌هاي زنده اين است كه شما مي‌توانيد اين رنگ‌ها را در دكوراسيوني كاملاً مدرن و يا در دكوراسيون‌هاي سنتي و قديمي با موفقيت به كار بگيريد. از آنجا كه قدرت و ويژگي رنگ‌هاي زنده در سطوح رنگي بزرگ و ساده است هنگام كار با اين پالت رنگي نيازي به استفاده از بافت اضافي روي ديوارها يا باقي سطوح وجود ندارد. در حقيقت در چنين دكوراسيوني هرچه سطح صاف‌تر و يك دست‌تر باشد نماي زيباتري خواهد داشت ديوارهايي كه با رنگ‌هاي زنده پوشانده مي‌شوند بايد از زيرسازي بسيار خوبي ‌برخوردار باشند همه چيز در اتاق پيرو رنگ ديوارهاست و در طراحي يك دكوراسيون با اين مجموعه رنگي ديوارها نقطه شروع هستند و سپس بايد اين رنگ‌ها در ساير اجزاي اتاق تكرار شوند.
تكرار اين رنگ‌ها در اجزاي دكوراسيوني، اين رنگ‌ها را تكميل مي‌كند و به حداكثر ميزان خود مي‌رساند. در گروه رنگ‌هاي زنده، تضاد رنگي و كنتراست‌هاي شديد نقشي اساسي ايفا مي‌كنند و نتيجه‌اي جذاب و چشمگير مي‌آفرينند چنان كه تيره‌ترين سياه در كنار درخشان‌ترين رنگ سفيد يكي از تركيب‌هاي ويژه اين گروه است. همچنين اتاق‌هايي كه با اين رنگ‌ها تزئين مي‌شوند بايد متشكل از دكوراسيوني ساده با اجزايي معدود باشند. شلوغ كردن چنين فضايي با وسايل تزئيني متعدد از تاثير مورد نظر رنگي خواهد كاست.
رنگ‌هاي زنده گرم جذاب‌ترين رنگ‌ها در اين گروه هستند.
سرخابي، نارنجي تند و زرد درخشان از گرم‌ترين رنگ‌هاي اين پالت رنگي هستند كه در كنار يكديگر يا هر يك به تنهايي همراه با سياه چنان پرانرژي هستند كه احساس واقعي از هيجان را در بيننده زنده مي‌كنند.
جالب است بدانيد اين رنگ‌ها حتي رنگ سياه را نيز تحت‌الشعاع قرار مي‌دهند و سياه در واقع همچون قابي ‌اين رنگ‌ها را كه از خودش قوي‌تر هستند در برمي‌گيرد؛ چنان‌كه در كمتر رنگي چنين ويژگي وجود دارد. اين رنگ‌هاي گرم و تند در كنار سفيد خالص نيز جذاب و زيبا خواهند بود آن هم با نمايي تميز كه حس پاكي و طراوت در دكوراسيون منزل را به بيننده القا مي‌كند. در حالي كه كمي رنگ طلايي جذابيت اين تركيب را دوچندان خواهد كرد. به كارگيري تزئينات فلزي طلايي و نقره‌اي بر درخشش و زيبايي رنگ‌هاي اين پالت مي‌افزايد.[ بازدید : 21 ] [ امتیاز : 4 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دکوراسیون منزل است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود سوالات استخدامی اموزش و پرورش خرید آنتی ویروس نرم افزار حسابداری
بستن تبلیغات [X]